חוברות גול

בדיוק שנה לאחר יציאת חוברת פנדל מספר 1, יצא לאור המגזין "גול", דו שבועון מצולם לכדורגל. בעוד "פנדל" פנה בעיקר לנוער, קהל היעד של "גול" היה קוראים בוגרים יותר. המגזין לא החזיק זמן רב, יצאו 10 חוברות בערך.
את "גול" ערך מייק קרנון שלימים ערך גם את ירחון "כדורסל" שהחזיק מעמד עד אמצע שנות ה 80 בערך.
הכתבות הספורות שיצא לי לקרוא נראו מעניינות למדי וברמה טובה. טובה יותר מאשר בחוברות פנדל בתקופה המקבילה. גם "גול" התהדר בפוסטר אמצע צבעוני אבל לא היו בו סיפורי קומיקס כמו בפנדל.

להלן 3 חוברות שהתגלגלו לידיי.


גיליון "גול" מספר 1

תאריך:1/12/1972.
שער:צבי רוזן. פוסטר:מכבי יפו.

טורים וכתבות: משה רומנו וסיפור חוזהו המקצועני. דוד שוויצר - טור על עונת המשחקים 1971/2. יצחק אנגלנדר - גם בחיפה יש כדורגל. תשקיף למשחקי המחזור ה 12. התקוות של מכבי והפועל ת"א - ירון עוז וישראל גולדשטיין. הארי גיים - טור על שחקני עבר. דרור בר נור - השערים הגדולים שלי. מוקדמות גביע העולם 1974. האשה שמאחורי צבי רוזן. יהודה שהרבני - תנו לנבחרת הזדמנות. אלף ראמזי - 100 משחקים כמאמן נבחרת אנגליה. יצחק ויסוקר - טור. שירים ושערים. איאקס אמסטרדם - 11 המופלאים. אודי רובוביץ - האוהדים מעל הכל.


גיליון "גול" מספר 2

שער:מאיר ברד. פוסטר:הפועל ירושלים.

טורים וכתבות: יצחק אנגלנדר - פסיכולוגיה של קבוצה. ראיון עם מאמן הנבחרת אדמונד שמילוביץ'. דוד שוייצר - השוער - המוראל של הקבוצה. הארי גיים על הכדורגל בדרום אפריקה. יהודה שהרבני - הכח - גיבוש חברתי. האחים סולמי מבני יהודה. דרור בר נור - מסע מכבי ת"א לארה"ב. ניהול מקצועני - קלף להצלחה. הליגה האנגלית: מנצ'סטר האומללה, ליברפול הדוהרת. על נבחרת רומניה לקראת המשחק עם ישראל. יצחק ויסוקר: לקראת המשחק מול רומניה. אודי רובוביץ': ירושלים המתעוררת. באר הכדורגלנים. צביקה פיק: כדורגלן מכבי רמלה.


גיליון "גול" מספר 6

שער:ארצי בן יעקב. פוסטר:סטוק סיטי.

טורים וכתבות: ראיון עם רוני אלן, מאמן ספורטינג ליסבון. האשה שמאחורי ישעיהו שווגר. דוד שוייצר: הקיצוני המכדרר של הקבוצה. הכדורגלן הפופולרי 1973 - הכח רמת גן. בובי מור: 100 הופעות בינארציות. שחק כדורגל והסתדר בחיים. יהודה שהרבני: על מאמנים וגישות. סיכום משחקי מכבי ת"א בגביע אירופה לכדורסל. סטטוס קוו בכדורסל האירופי. עמנואל שפר ובית"ר ירושלים: שידוך שנכשל. בוריס נורמן: האתגר של העולה מקייב.


עוד כמה תמונות שער ופוסטרים

פוסטר הפועל תל אביב 1972
פוסטר מכבי תל אביב כדורסל 1974
פוסטר נבחרת ישראל 1974
פוסטר מכבי חיפה
Steve Heighway on Pendel Magazine poster